טיול בחורבת מדרס

טיול נוסף מומלץ המתאים בצורה מושלמת לקונספט של חצי יום או פחות הוא חורבת מדרס.
משך המסלול הוא כשעה עד שעה חצי, תלוי כמה מתעכבים באתרים השונים בדרך. האטרקציות בדרך גורמות להרגיש כאילו אתם בסרט אינדיאנה ג'ונס או טומב ריידר, רק שפה הכל אמיתי!

מיקום: פארק עדולם צרפת, שפלת יהודה.

מה מיוחד במסלול: מערות מסתור, זחילה במערות, פירמידה עתיקה, קולומבריום.

לא לשכוח: מים, פנס

מה כותבים בוויז: חורבת מדרס.

וויז יביא אותכם לפארק עדולם צרפת, ולאחר נסיעה של כשני קילומטרים בדרך חקלאית ועליה במעלה הגבעה תגיעו לרחבת החניה.

[מפה של המסלול]

מחנים ועולים לנקודת התחלה – עץ חרוב מצל, משם נמשיך בשביל המסומן בצבע כחול. לאחר הליכה קצרה נגיע לאטרקציה ראשונה במסלול – מערת המסתור [1] במפה. הפתח של המערה צר וככל שיורדים במדרגות המערה מתרחבת, ומכאן גם השם מערת הפעמון.

מתוך המערה יוצאת מערכת מסתור עתיקה שהיא בעצם אוסף של חדרים חצובים המחוברים בינהם במחילות צרות (חלקן מאוד, גובה כ 40 ס"מ). אורכה הכולל הוא כ100  מ' ומחייב במקומות מסוימים זחילה או הליכה על ארבע. יש להצטייד בפנס ולקחת בחשבון שהיא חד סיטרית, ז"א אם התחלתם אותה ויש אנשים שנכנסו אחריכים לא ניתן להתחרט ולחזור לאחור. מסלול הזחילה הינו מעגלי וחוזר למערת הפעמון.
מאי שלנו מאוד אוהב את החוויה ועושה את המסלול בכיף מגיל 3. לא מומלץ לאנשים שמפחדים ממקומות סגורים!

אחרי מערכת הפעמון ממשיכים בשביל בעל סימון כחול ולאחר הליכה לא ארוכה מגיעים אל מבנה עתיק עשוי אבנים בצורת פירמידה [2] במפה. עד היום החוקרים חלוקים בדעתם מה היה תחליטה אבל זה פחות מטריד את הילדים (וגם מבוגרים מסוימים) אשר ישמחו לטפס על המבנה, מקום מצוין לתמונה.

ממשיכים במסלול הכחול, בדרך עוברים שרידים של בית כנסת עתיק [3] וצועדים עד נקודה מספר [4] מערת קבורה מפוארת עתיקה. בכניסה למערה ניצבת אבן גולל עגולה אשר הייתה פותחת וסוגרת את המעבר למערה. בפנים נגלה חדרים חצובים בסלע עם כוכי קבורה. למרות גילה המערה נשמרה במצב מצוין ונראית כמו תפאורה של סרט אינדיאנה ג'ונס ושודדי התיבה האבודה.

לאחר הביקור במערה נצעד בשביל אשר סימונו משתנה לירוק ונגיע לנקודה אחרונה במסלול שלנו – מערת הקולומבריום [5] גדולה ויפהפיה. בדפנות שלה חצובים המון כוכים אשר שימשו לגידול יונים.

לאחר הביקור במערה נמשיך בשביל הירוק עד אשר שנחזור אל רחבת החניה, העיתוי מצוין לקיים פיקניק תחת אחד העצים או בשולחנות של פארק עדולם צרפת.

טיול נעים!

טיול כייפי אחר:
שביל רטוב בפארק המעיינות